środa, 3 stycznia 2018

Szydełkowe gwiazdki i #44 Cykliczne Szydełko


    Powoli, gdy świąteczne emocje opadły, prezenty rozpakowane, puzzle ułożone, gra rozegrana na kilka sposobów w różnych konfiguracjach domowników, książka przeczytana, młodsze dziecię zaczyna pytać kiedy znów Mikołaj przyjdzie, najwyższy czas pokazać pozostałe prace i zakończyć blogowe zabawy świąteczne.
    Jak już wcześniej wspominałam w tym roku nastawiona byłam na szydełkowe śnieżynki. Po ubiegłych świętach pozostał niedosyt, a odwiedzając Wasze blogi wzbogaciłam się o kilka schematów, więc musiały powstać. heheh oczywiście zrobiłam ich za mało i spróbowałam zaledwie kilku wzorów. Tak więc za rok znów je będę robić na choinkę:)))


Moje śnieżynki na początku to garść splątanych nitek, supełków, pętelek


Ot taki twórczy nieład, który nawet w czasie moczenia w krochmalu nie za ładnie wygląda.


Po odpowiednim ułożeniu, blokowaniu, suszeniu jest już tym co powinien. Gromadką uroczych, śnieżnobiałych gwiazdek


Dzwoneczki zdążyłam zaledwie uchwycić w trakcie suszenie jak trafiły w dobre ręceTo jeszcze raz śnieżynki. Te robione według wzoru Olki podobają mi się szczególnie. Wszystkie bez wyjątku uwielbiam na choince


Szydełkowe gwiazdki zgłaszam na wyzwanie # 44 Cykliczne Szydełko


6 komentarzy:

 1. Śliczne śnieżynki i dzwoneczki!
  Na przyszłe Święta i ja spróbuję okiełznać dzwonki...
  Wszystkiego dobrego na cały rok :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękne!!! Uwielbiam szydełkowe gwiazdki i śnieżynki. Twoje są wyjątkowe, od razu by się chciało takie przejąć w posiadanie;) Sama nie potrafię zrobić, ale mam już 15 sztuk, które kiedyś dostałam od mamy mojego ucznia Damianka, co roku wyjmuję je na czas świąteczno - zimowy, a potem pieczołowicie chowam do specjalnego ochronnego pudełeczka, by doczekały kolejnego sezonu w nieskazitelnym stanie. Jednak widzę, że 15 to zdecydowanie za mało i tak sobie myślę, że może trzeba będzie złożyć stosowne zamówienie w odpowiednim czasie i na odpowiednie Zdolne Dłonie (czytaj: Dendrobiumowe;))
  Pozrawiam gorąco i uściski noworoczne przesyłam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne! Śnieżynki zawsze są urocze! Dziękuje za udział w zabawie Cyklicznego Szydełka. Pozdrawiam DT DIY MAGDALENA

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękne ozdoby! Uwielbiam tak ozdobione choinki :)

  OdpowiedzUsuń