niedziela, 18 maja 2014

SAL Уютный календарь cz. 5 - Май


Majowy wzór do SAL-owego kalendarza mimo, że ładny nie przemówił do mnie. Wiem, że ta dziewczynka z kwiatami, życzeniami dla mamy ale ... dla mnie maj to zapachy i wszechobecna zieleń. Zieleniejące się drzewa, trawka i kwiaty. A już najbardziej maj kojarzę z konwaliami, zaraz po bzie. 
Tyle, że nie tak prosto znaleźć schemat tych kwiatków. Przetrząsnęłam swoje wzory, potem net. Znalazłam zatrzęsienie lilii i róż. Konwalii jak na lekarstwo. Chyba najładniejsze znalazłam na blogu Joli, ale moje maile pisane do Niej wracały jak bumerang. Na koniec napisałam do Niej w komentarzach, ale tak bez przekonania, jednocześnie przerysowałam inne z sieci. W południe wyhaftowałam pierwsze krzyżyki, a wieczorem ... mail ze schematem, tych najładniejszych. Pełne zaskoczenie, miłe zaskoczenie, ale nie prułam już i moje są takie:


 Wyszywało mi się szybko i bardzo przyjemnie. Gorzej z wykończeniem, powieszeniem i obfotografowaniem. W sumie konwalie zdobią kalendarz od początku maja, zdjęcie wysłałam do Organizatorki w terminie, hehe a wpis na blogu .... mocno spóźniony. TU można obejrzeć prace innych uczestniczek SAL

3 komentarze:

 1. Śliczne konwalie i pięknie prezentują się na kalendarzu. Ja pozostałam przy dziewczynce ale moja dopiero czeka na oprawę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne są Twoje konwalie, które także mnie się kojarzą z majem, oprócz bzów i kasztanów.
  Na przyszłość podaję Ci jeszcze inne konwalie. :)

  http://www.relojesdesol.org/node/92

  http://300105.gallery.ru/watch?ph=x4A-Xbzr&subpanel=zoom&zoom=8

  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń