czwartek, 28 czerwca 2018

Big zawieszka z haftem krzyżykowym
         Tak, na tę kanwę nie mam zupełnie pomysłu. Kanwa ecru, kanwa 10ct, wiekowa. Czy ktoś w ogóle haftuje jeszcze na takiej kanwie? Zazwyczaj 14ct, 16ct, 18ct co odważniejsi na 20 i 22ct, ale 10ct? O tak wielkich krzyżykach i ja nie pamiętałam, ale … termin SAL Choinka 2018 zbliżał się, brak pomysłu przerażał, na kanwę natknęłam się i  rozmyślając nad nią … wzięłam się za czytanie. Połknęłam 1 tom i nie wstając z łóżka przeczytałam drugi, po czym sięgnęłam po trzeci, gdy tymczasem termin publikacji czerwcowych prac nieubłagalnie zbliżał się. Zaczęłam od nowa grzebać w kanwach, w mulinach i … stwierdziłam, że raz kozie śmierć, że przerażę siebie i wszystkich, i wyhaftuję wielgachną zawieszkę na choinkę. Wybrałam wzór na możliwie niewielką bombkę, ale po wyhaftowaniu okazało się, że i tak jest duża. Ciekawi?
To proszę, najpierw sam haftTu już w całościgdy nabrała odpowiednich kształtówZ doszytymi pleckami i pętelkąBig bombkę zgłaszam do czerwcowych odsłon zabawy u Igiełki, u Kasi i u BukfyHaha podoba mi się nawet ta bombka i chyba wyszyję podobne zawieszki na tej nieszczęsnej kanwie. Kto by pomyślał, że kiedyś ten materiał to był szczyt moich marzeń, że nie było innej kanwy w pasmanterii, ale … to było naście lat temu :)Książka, o której wspomniałam wyżej jest rewelacyjna i wkrótce o niej napiszę odrębny post
Pozdrawiam zaglądających do mnie i życzę udanych urlopów

4 komentarze:

 1. Faktycznie bardzo duża zawieszka :D Są osoby, które wyszywają na kanwie 10 ct. W grupach na fb jest ich pełno ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna zawieszka:-)
  Ja też mam dość rzadką kanwę, ze starych zapasów i ostatnio pomyślałam sobie by wyszyć coś na torby zakupowe, ale to za jakiś czas:-) Pozdrawiam cieplutko:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Duże ozdoby też są potrzebne. Świetna bombka.
  Pozdrawiam
  D.

  OdpowiedzUsuń
 4. i like so much...Thanks for sharing the good information!
  ไฮโลออนไลน์

  OdpowiedzUsuń