sobota, 15 marca 2014

Dendrobium wiosną

Dendrobium wiosną zakwitło...
Niby trwa jeszcze kalendarzowa zima, ale za oknem wiosenna pogoda i chyba wyczuł to mój storczyk, bo zamiast jednego kwiatka, po raz pierwszy kwitnie podwójnie. Na dwóch łodyżkach:) Zaczęło się niewinnie, jak zawsze. Zielone coś, potem coraz dłuższa łodyżka, malutki pączek, więcej pączków, pąki i gdy te już nabrzmiały, zaczęły kwitnąć, z drugiej gałązki zaczęła wynurzać się druga łodyżka.Gdy pierwsza kwitła. Pięknie kwitła. Gdy zaczęła gubić pierwsze kwiatki, druga wypiękniała i też zakwitła!! Cudny widok
Tymczasem inne Dendrobium zaszalało i najpierw wyciągnęło ubiegłoroczne nasionka, te kupione i te własnoręcznie zebrane. Potem dokupiło troszkę. 


Na koniec zaszalało i przedwczoraj dostało paczkę nasion - wynalazków, bo ... jak szaleć to szaleć, i jeśli ten ogród, i to podwórko mają jakoś wyglądać to tylko w tym roku muszę tego dokonać;)
 Tak więc plany mam ambitne. Wyrysowane na kartkach już grządki i pergola na tarasie. W szklarni rzodkiewka i sałata już posiane. W ogrodzie groszek. Posadzony jesienią czosnek kiełkuje. Rabarbar też przyjął się, bo nieśmiało wychyla się z ziemi. W ubiegłą sobotę zasadziliśmy kolejne drzewko, tym razem wiśnię szklankę. Skalniak uprzątnięty. Pierwsze kwiaty wiosenne zakwitają. Dużo, bardzo dużo przed nami pracy, ale damy radę. Musimy! Musimy, bo za długo już to wszystko trwa. Na zachętę dostałam od męża pęk prześlicznych rękawic. Aż żal je brudzić;)hehe, a przed chwilką wyjrzałam przez okno .... a tam śnieg leży:)))))))))

7 komentarzy:

 1. Ciekawa jestem Twojego ogrodu. Przede mną w tym roku też wielkie wyzwanie ogrodnicze. Pora zamienić pobudowlany krajobraz księżycowy w coś chociaż trochę przypominającego ogródek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Storczyk cudny!!! A moje po raz 3 nie chcą kwitnąć.Jeden padł zupełnie.Mam nadzieję że będzie fotorelacja z tego co się dzieje w Twoim ogrodzie -chętnie pooglądam.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne dendrobium. Moje ostatnio też kwitło jak zwariowane. Teraz Falenopsisy zaczynają wypuszczać pędy. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne dendrobium. Moje ostatnio też kwitło jak zwariowane. Teraz Falenopsisy zaczynają wypuszczać pędy. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. świetnie wyglądają te rękawiczki w serduszka ! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jaki piękny storczyk. Poczuł wiosnę i zaszalał z kwiatami :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niezmiernie ciekawe miejsce a także świetnie czyta się twoje teksty :) Czekam na kolejne i zapraszam do mnie na moją strone on-line - chyba jeszcze nie raz do Ciebie wpadne przeczytać twojego bloga ;-)

  OdpowiedzUsuń